Drugoklasiści witają wiosnę

Tu fiołek, tam pierwiosnek,
widać wiosnę, słychać wiosnę
w lesie i na polach.”

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był bardzo kolorowy i wesoły w naszej szkole. Spragnieni ciepła i zieleni uczniowie z klas II c i II d dużo wcześniej rozpoczęli przygotowania do nadejścia nowej pory roku. Podczas wycieczek szukali oznak i zwiastunów wiosny, wykonali plakaty o tematyce wiosennej, nauczyli się wierszy i piosenek o wiośnie. Na zajęciach z języka angielskiego poznawali nowe słownictwo związane z tematem.

Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, uczniowie barwnym korowodem wyruszyli na szkolne boisko, gdzie głośnym graniem na instrumentach perkusyjnych i skandowaniem w języku polskim i angielskim przywołali Panią Wiosnę. Aby wyrazić radość z przyjścia nowej pory roku, najpiękniej jak potrafili zaśpiewali i zagrali wiosenne piosenki.

Następnie nadszedł czas na zabawę wśród kolorowych baniek i balonów.

Wiosenne spotkanie było doskonałą okazją do wspólnej zabawy i atrakcyjnego spędzenia czasu. Mamy nadzieję, że okrzyki i śpiew oraz dźwięk instrumentów odstraszyły na dobre zimę.

Renata Sobiech, Anna Rejek, Tatiana Skrzypiec