„Czytam sobie w bibliotece”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła…”
– Wisława Szymborska

Dnia 29. września klasa IIb wzięła udział w zajęciach czytelniczych w Bibliotece Miejskiej w Choszcznie. Dzieci bawiły się i odkrywały, czytały i odpowiadały na pytania. Poznały tropy zwierząt leśnych, słuchały dźwięków wydawanych przez zwierzęta leśne, tropiły poukrywane w bibliotece postacie zwierząt leśnych i z zapartym tchem wysłuchały opowiadania Ewy Nowak „Szarka”.
Zajęcia były dla klasy bardzo ciekawe i pouczające. Dzieci które czytają staja się dorosłymi, którzy myślą a w otoczeniu przyjaznej Dziecku biblioteki kontakt z książkami to czysta dziecięca radość. Na koniec spotkania każdy z Uczniów dostał dyplom uczestniczenia w zajęciach „Czytam sobie w bibliotece” tym samym uczciliśmy ogólnopolski dzień czytania na głos…

Agnieszka Bodnar