„Bocianowo” w I a

Dziś uczniowie klasy I a – poznawali oraz wzbogacali swoją wiedzę na temat ptasich przyjaciół – BOCIANÓW. Na zajęciach przypominali sobie pisownię wyrazu oraz wysłuchali wiersza czytanego przez wychowawczynię – „Bociany” Ireny Suchorzewskiej. Po omówieniu utworu bawili się w boćki i żaby. Dowiedzieli się, że bociany obchodzą swoje święto 31 maja. Rozmawiali o kontynentach, na których żyją bociany – każdy wskazał te obszary na globusie.

Ciekawych informacji na temat odżywiania się i życia boćków dostarczył nam film pt. „Zwierzątkowo – w krainie bocianów”. Po filmie uczniowie  rozwiązali QUIZ „Prawda czy fałsz” gdzie oceniali prawdziwość informacji.

Po wspólnym czytaniu ciekawostek w elementarzu na temat bocianich zwyczajów przeszliśmy do wykonania prac plastycznych „Bociany na łące”. Każdy był zadowolony z efektu swojej pracy.

Dzieci z uśmiechem wyszły z zajęć bogatsze w wiedzę na temat „fruwających” zwiastunów wiosny.

Natalia Górazda