Biegacze przełajowi rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu

no images were found

27 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Nasza szkoła reprezentowana była przez piętnaścioro biegaczek i biegaczy. Zawodnicy startujący w zawodach mieli okazję „ścigać się” we wspaniałych warunkach atmosferycznych i na bardzo dobrze przygotowanej i ciekawej trasie.

Naszą szkołę reprezentowali głównie uczniowie i uczennice klas czwartych i piątych (aż 12 z 15 biegaczek i biegaczy!). Oczywiście wierzyliśmy, że uda im się zająć dobre miejsca, ale czwartkowe biegi traktowaliśmy przede wszystkim jako zbieranie kapitału i bagażu doświadczeń na przyszłe lata – w końcu przed ósemką naszych lekkoatletów jeszcze dwa lata nauki w murach naszej szkoły!

Najlepiej z wszystkich uczestników z naszej szkoły wypadł Dawid SZPAKOWSKI (15 miejsce wśród chłopców). Wśród dziewcząt na najwyższej pozycji uplasowała się koleżanka z klasy Dawida – Kinga ZBRÓG, która linię mety przekroczyła jako 21.

Niestety nikomu z naszych uczniów nie udało się awansować do Finału Wojewódzkiego (8 kwietnia w Policach), ale jak już autor wspomniał – biegi miały być przede wszystkim okazją do zdobywania doświadczenia i miejmy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości. Ponadto mimo zmęczenia i nie zawsze najlepszych pozycji w stawce biegnących nasi uczniowie walczyli i starali się pobiec jak najlepiej ze wszystkich sił, a to bardzo ważne, żeby potrafić pokonywać własne słabości.

Naszą szkołę reprezentowali:
Małgorzata JASIEWICZ klasa 4B