Andrzejki sześciolatków

W piątek 27 listopada 2015 r.  w klasach pierwszych odbyły się klasowe Andrzejki, na których nie zabrakło atrakcji takich jak wróżby andrzejkowe, wspólny taniec oraz słodki poczęstunek.
W tym dniu dzieci mogły poznać swój przyszły zawód dzięki wróżbom z kubeczków,  Można było również poznać imię przyszłej sympatii oraz dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. W czasie Andrzejek dzieci brały udział we wróżbach: Kolory, Wędrująca szkatułka, wróżba z butami, wszystkie wróżby wzbudzały wiele emocji i radości.

Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość.
Jest to jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość.. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Podczas Andrzejek panowała wspaniała i ciepła atmosfera, dzieci bawiły się znakomicie i już myślimy o organizacji zabawy andrzejkowej w przyszłym roku.
Celina Słupecka