Dyskusyjny Klub Filmowy

W nocy z 21 na 22 czerwca 2013 r. odbyło się nietypowe – nocne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Wzięli w nim udział członkowie szkolnego DKFu – 15 uczniów i opiekunki: p. Olga Taratajcio i p. Iwona Pietkiewicz. Towarzystwa dotrzymywała nam również p. Wioleta Brzezińska.Rozpoczęliśmy o godzinie 20.00. Najpierw przygotowaliśmy sobie salę (zajęcia zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej): posłania, miejsce do posiłku, i co najważniejsze – stanowisko do oglądania.

Już przed dziewiątą rozpoczęliśmy wielką ucztę – rozkoszowaliśmy się pyszną pizzą. Tuż po jedzeniu rozsiedliśmy się wygodnie, by rozpocząć pierwszy seans. Był to film animowany „Droga do Eldorado”. W trakcie emisji niespodziewanie odwiedziły nas panie dyrektor: Krystyna Górecka i Katarzyna Jarosz, by choć przez chwilę pozazdrościć nam zabawy. Film podsumował quiz, który rozwiązywano w grupach. Wszyscy uczniowie świetnie sobie z nim poradzili. Następnie grupy dopasowywały terminy filmowe do definicji.

Drugi film, jaki oglądaliśmy, to „Asterix i Obelix: misja Kleopatra”. Jest to kultowa komedia, która powstała na motywach znanego komiksu. Mało kto pamięta, że autorem jego jest pisarz, autor przygod Mikołajka – Rene Gościnny. Emisja filmu została poprzedzona prezentacją komiksu i krótką historią jego powstania.

Dla wytrwałych pozostał trzeci film – „Noc w muzeum”. Wprowadził nas on w baśniowy świat, w którym ożywają eksponaty muzealne, dawno nieżyjące postacie i zwierzęta. Jest to historia pełna śmiechu, niekiedy grozy, trzymająca w napięciu.

W trakcie projekcji filmów delektowaliśmy się słodyczami, popcornem i innymi pysznościami.

Tuż przed siódmą, trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z owocnego spotkania, uprzątnęliśmy świetlicę szkolną. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i obietnicę „magicznej nocy” już za rok.

Olga Taratajcio