6-laty dbają o ptaki!

Klasa Ib bardzo przejęła się ptakami pozostającymi w naszym kraju na zimę. Wspólnie dowiedzieliśmy się, jakie gatunki ptaków zimują w Polsce, a które z ptaków zobaczymy dopiero wiosną. Postanowiliśmy pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom. Wspólnie z rodzicami zbudowaliśmy kilka pięknych i solidnych karmników. Dzięki naszym wysiłkom powstały przepiękne „ptasie stołówki”. Karmniki zostały ozdobione, a przy nieocenionej pomocy naszego pana Konserwatora dzielnie wkopaliśmy karmniki na terenie naszej szkoły. Dzięki temu powstał cichy zakątek, do którego spokojnie będą mogły przylecieć najróżniejsze gatunki ptaków. Karmniki wkopane są przy krokusach zasadzonych przez naszych starszych Kolegów i Koleżanki.

Bardzo prosimy całą szkołę o wsparcie w karmieniu naszych skrzydlatych przyjaciół. Klasa Ib serdecznie zaprasza do czynnego brania udziału w wymyślonej przez nas akcji – „Dzieciaki dokarmiają Ptaki!”…

Agnieszka Bodnar