Gminne zawody mikołajkowe

11 grudnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Choszcznie odbyła się kolejna edycja MIKOŁAJKOWYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS I – III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY CHOSZCZNO. Do rywalizacji stanęły reprezentacje klas I-III z 5 szkół : SP1 Choszczno, SP3 Choszczno, SP Sławęcin, SP1 Suliszewo i SP Zamęcin. W tegorocznej rywalizacji zabrakło uczniów ze Szkoły Podstawowej z Korytowa.
Honorowym gościem imprezy był Mikołaj, który zachęcał zawodników do sportowej rywalizacji oraz przygotował dla nich słodką niespodziankę.
Zawody rozgrywane były w poszczególnych grupach wiekowych (klasy I, II i III), a każda z grup startowała w 6 wyścigach. Rywalizacja między drużynami była zaciekła jednak przebiegała w miłej, sportowej atmosferze. Największą atrakcją imprezy były wspólne tańce zarówno sportowców jak i kibiców z Mikołajem.

Zawody zakończyły się sukcesem zawodników z naszej szkoły. Na 18 rozegranych wyścigów nasi reprezentanci wygrali ich 9 a 5 razy kończyli konkurencje na II miejscu.

Wyniki końcowej rywalizacji:

I miejsce – SP1 Choszczno – 90 p.

II miejsce – SP3 Choszczno – 77p.
III miejsce – SP Sławęcin– 73p.

IV miejsce – SP Zamęcin – 64p.
V miejsce – SP Suliszewo – 59p

W kategorii poszczególnych pionów klas klasyfikacja przedstawia się następująco :

klasy I
I miejsce – SP3 Choszczno – 28 p.
II miejsce – SP1 Choszczno – 26 p.
III miejsce – SP Suliszewo – 24 p.

klasy II
I miejsce – SP1 Choszczno – 34 p.
II miejsce – SP Sławęcin – 31 p.

III miejsce – SP 3 Choszczno – 21 p.
klasy III
I miejsce – SP1 Choszczno – 30 p.
II miejsce- SP3 Choszczno– 28 p.
III miejsce – SP Sławęcin – 24 p.

Gratulujemy naszym zawodnikom zwycięstw i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dorota Iskierska