29 września – Dzień Głośnego Czytania

Nasza szkoła oczywiście przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 🙂
Wszyscy uczniowie klas pierwszych mogli wysłuchać dziś ciekawych (i śmiesznych) historyjek przeczytanych przez nasze bibliotekarki. Wychowawczynie klas drugich i trzecich czytały specjalnie na tę okazję wybrane opowieści, a uczniowie starsi wysłuchali zabawnego opowiadania o dniu japońskim w supermarkecie, z powieści  „Mateuszek w trasie”.
Skoro mamy dzień GŁOŚNEGO czytania, to w ruch poszedł mikrofon i największe głośniki ustawione w oknach naszej biblioteki! Odważnymi lektorami były obie Dyrektorki, paru nauczycieli, a chętni znaleźli się nawet  wśród uczniów 🙂  Odwagi gratulujemy i zapraszamy do biblioteki, gdzie czeka na Was mnóstwo fascynujących książek!