25 lat Drawieńskiego Parku Narodowego

27. 10. 2015 r. klasy IIe i IIIb uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych. Pani Izabela Baczyńska, starszy specjalista do spraw ochrony przyrody, opowiadała dzieciom o faunie i florze Drawieńskiego Parku Narodowego. Uczyła małych przyrodników rozpoznawać rodzaje lasów, drzewa po liściach, owocach i korze oraz warstwy lasu w oparciu o naturalne okazy. Zaprezentowała różne zwierzęta żyjące w lesie i zapoznała z ich zwyczajami. Przestawiła chronione gatunki roślin i zwierząt oraz ich znaczenie w środowisku.

Na spotkaniu dzieci obejrzały ciekawą prezentację, rozwiązywały zagadki i rebusy, wykonywały prace plastyczne. Uczniowie pod kierunkiem specjalisty mogli podziwiać piękno Drawieńskiego Parku Narodowego i odkrywać jego tajemnice.

Bogaci w wiedzę i obdarowani prezentami wróciliśmy do szkoły. Teraz każdy z nas wie, że symbolem Drawieńskiego Parku Narodowego jest WYDRA.

Renata Wyszyńska
Barbara Szewczyk