„Matematyka w słowach i obrazach”

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.” – Roger Bacon

WYNIKI I SZKOLNEGO KONKURSU „MATEMATYKA W SŁOWACH I OBRAZACH”

Dobiegł końca I szkolny konkurs „Matematyka w słowach i obrazach”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki matematyki propagując  ją w różnych formach artystycznych, oraz przekazanie za pomocą środków plastycznych i literackich wiedzy o matematyce i emocjach z nią związanych. Prace były oceniane w trzech kategoriach: praca plastyczna, zdjęcie, praca literacka. (więcej…)

Piórniki do Afryki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Piórniki dla Afryki”. Piórniki można przekazać przez panią Małgorzatę Walendzik. Mamy nadzieję, że wesprzecie swoich kolegów w Afryce, więcej informacji znaleźć można na stronie fundacji Dzieci Afryki.

Spotkanie z harcerzami w świetlicy

Spotkanie z harcerzami jak zawsze było wspaniałe, wesołe i udane. Tematem była „Rocznica wyzwolenia Choszczna” w związku z tym poznaliśmy krótką historię tego wydarzenia, zaszyfrowaliśmy list do bohaterów, a także bawiliśmy się w zespołach bo tam gdzie harcerze, tam humor i świetna zabawa. (więcej…)